Umiestnení

 Fox (krížený teriér, cca 1-1,5 roka)

 

 Foxíka sme našli koncom marca 2015. Vbehol do areálu jednej firmy, kde nebol žiaduci, tak chceli na neho zavolať útulkovú odchytovú službu. Bolo nám ho ľúto, lebo za tých pár minút, čo sme s ním boli, sa javil ako milý, nekonfliktný, prispôsobivý psík, úplne odkázaný na nás, čo bude s jeho životom ďalej. Tak som ho naložila do auta a odviezla domov.

Domnievame sa, že sa ho niekto zbavil tak, že ho vyložil z auta na konci mesta, pretože v prvú noc, ako k nám prišiel, sedel na dvore, túžobne hľadel do tmy, čakajúc na niečo v diaľke, a spozornel pri každom prechádzajúcom aute takým spôsobom, akoby čakal, že zastaví, že z neho vystúpi niekto, na koho čaká, a zoberie ho so sebou. A tiež preto, pretože keď sme na druhý deň prečesávali okolie, kde sme ho našli, a pýtali sa ľudí, či ho nepoznajú, resp. jeho majiteľa, tak tam takého psíka nikto nikdy nevidel. Fox dostal nový obojok, dali sme ho zaočkovať, odčervili, a stal sa na pár mesiacov členom našej svorky. Zvykli sme ho na psy, na prechádzky, na spoločné venčenia, cestovanie v aute, na ťahanie v postroji. Dlho sme premýšľali, že si ho necháme, ale nakoniec sme sa rozhodli, že mu nájdeme ten naj nový domov, kde sa mu budú dostatočne venovať, a kde bude no. 1, keďže v našej štvorčlennej svorke sme na neho nemali tak individuálne čas, ako by bol potreboval. Bol naviazaný viac na človeka než na druhé psy, a občas mu aj vadili, takže nám bolo jasné, že bude šťastnejší niekde inde. A podarilo sa. 03. 10. 2015 odišiel Foxík do nového domova k slečne Oľge a jej rodine. Ich stretnutie bolo priam osudové, aj za prítomnosti jednej mačičky u nás na poli, a vlastne všetko to dopadlo tak, že môžeme ďakovať Bohu, že to tak zariadil. Foxík posielava zo svojho domova pravidelne pozdravy a my sa vždy veľmi tešíme.

 

Akcie, ktorých sa s nami Fox zúčastnil:

P.č.    Akcia    Dátum    Hodnotenie
1. Ivanská packa 30. 05. 2015 -
2. Novomestský psí šampión 4 06. 06. 2015 -

***************************************************************************************************************************

 

Ďalší umiestnení:

 

Dasty (Dangerous Blue Zátoka snů), nar. 03. 03. 2016 - spolumajiteľstvo

Tajga (Gana Yukon dream), nar. 12. 06. 2018 - 18. 08. 2019 odišla k p. Kasardovi

Max, nar. 04. 04. 2021 - našiel skvelý nový domov na ranči u Maťa

Enigma Dark Illusion, nar. 29. 05. 2021 - behá v záprahu Miroslava Gregoru